Zespół Zorba

Grecja jest niepowtarzalnym krajem, na którego historię składają się tysiące lat rozwoju kultury, sztuki i nauki. Szczególnie niezwykły urok dla nas Polaków ma muzyka grecka, która swoim indywidualnym folklorem i rytmiką urzekają każdego polskiego słuchacza. Jak wiadomo muzyka grecka jest bardzo zróżnicowana i wielobarwna, a niemal każdy zakątek Grecji stara się pielęgnować swoją własną muzyczną spuściznę po dawnych przodkach Taniec ludowy, wraz z muzyka i strojami ujawnia charakter narodu greckiego, jego zwyczaje i uosobienia. Muzyka grecka wyraża piękno życia, piękno otaczającego nas świata, radość z każdej upływającej chwili.

Od jakiegoś czasu muzyka grecka jest również bardzo popularna w Polsce. Szczególnie znane są największe greckie przeboje takie jak Zorba, związana z muzyką do filmu Grek Zorba i napisana przez Mikisa Theodorakisa. W Polsce Zorba jest wręcz symbolem dawnej i współczesnej muzyki greckiej. Towarzyszy ona niemal każdemu festynowi i zabawie organizowanej przez grecki zespół.

Jednym z znanych greckich zespołów muzycznych, które koncertują w Polsce jest grecka grupa artystyczna Zorba. Grupa ta bierze udział zarówno w dużych imprezach masowych, przyciągających setki i tysiące ludzi jak również w niedużych imprezach kameralnych. Agencja artystyczna Zorba ma za sobą długoletnią tradycję koncertów muzyki greckiej i polskiej. Początki jego rozwoju sięgają jeszcze do połowy lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. W swoim dorobku artystycznym Zorba ma zarówno koncerty na terenie Polski jak również poza granicami naszego kraju.

Usługi zespołu Zorba obejmują występy na:

  • festynach i dożynkach
  • imprezach firmowych i konferencjach
  • imprezach jubileuszowych
  • ślubach i uroczystościach rodzinnych

W czasie koncertów członkowie zespołu greckiego Zorba wykonują utwory również na tradycyjnych instrumentach greckich takich jak buzuki.

Dodaj komentarz