Zarób słowem lub zyskaj coś więcej

Po co komu copywriting ?

Na ogół spotykamy się z ofertami takimi jak pisanie tekstów reklamowych. Ale po za nimi jest jeszcze inne, dobre wykorzystanie umiejętności jakie posiada copywriter. Powiem o tym za chwilę.

Copywriting dopiero teraz nabiera coraz większej wagi w Polsce. Na świecie już dawno zauważono, że jest to jedna z kluczowych dziedzin reklamy. Ktoś może spytać, dlaczego ? Zastanów się kto tworzy scenariusze spotów reklamowych ? Kto opracowuje slogany, które często powtarzamy w towarzystwie ? Copywriter. Ta sama osoba pisze oferty reklamowe, zajmuje się treściami na stronach internetowych. Spektrum możliwości jest bardzo szerokie, takie jak liczba potrzeb.

Teoretycznie, każdy może wykonywać ten zawód. Praktycznie, nie każdy dobrze. Copywriting to praca twórcza, wymaga kreatywności, życiowego podejścia, pomysłowości, fantazji etc. Jeśli je posiadasz, to może masz szansę odnaleźć się w tym zawodzie.

Jak wspomniałem we wstępie są jeszcze inne możliwości niż czysto reklamowe rozwiązania. Potrzebujesz listu miłosnego ?A może przemówienia ? To właśnie są te „inne” możliwości. Copywriting to zabawa słowami, spełnianie określonych zadań przy wykorzystaniu słów. Dlatego nie jest powiedziane, że copywriter musi zajmować się tylko pisaniem ofert handlowych czy tekstów opisowych. Do zestawu usług możemy dodać pisma różnego rodzaju, listy motywacyjne i tak dalej… a po za tym copywriter może Tobie pomóc zredagować tekst, jeśli lubisz wypowiadać się na łamach czasopism papierowych jak i internetowych.

W takiej sytuacji jeśli potrzebujesz „naginacza” słów to zapraszamy na www.copyprof.pl . Tam dowiesz się więcej.

Dodaj komentarz