Wakacje Kołobrzeg

Planujesz urlop nad Bałtykiem i nie zdecydowałeś gdzie go spędzić ? Polecamy Kołobrzeg, miasto, które nie przypadkowo w ostatnich latach uzyskało miano „perły Bałtyku”. Czy trochę na wyrost ? Raczej nie – prężnie rozwijająca się baza noclegowa, cudowny mikroklimat, piaszczyste plaże, to wszystko sprawia, że Kołobrzeg w pełni zasługuje na to miano. Dla wielu turystów to najpiękniejsze miasto na polskim wybrzeżu. Co roku wypoczywa tu tysiące turystów w każdym wieku, bo w Kołobrzegu każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnik namiętnego plażowania jak i amator nocnego życia.

Poza walorami typowego kurortu nadmorskiego Kołobrzeg to także uzdrowisko. Kuracjusze doceniają panujący tutaj leczniczy morski klimat. Wiejące od morza wiatry niosą ze sobą czyste powietrze przepełnione jodem i morskim aeorozolem.

Nie wszyscy wiedzą, że Kołobrzeg to jedno z najstarszych polskich miast o ponad tysiąc letniej tradycji. Jego historia sięga VIII w. chociaż jego ówczesne położenie nie miało nic wspólnego z aktualnymi granicami miasta. Zabytków niestety nie ostało się tu niestety zbyt wiele. Do głównych atrakcji należą : ponad 200 metrowe molo, blisko 30m latarnia morska, ratusz negotycki z XIXw. oraz fortyfikacje twierdzy.

Na terenie Kołobrzegu nie brakuje kortów tenisowych, kręgielni, boisk do gier zespołowych. Można także korzystać z krytych basenów. Liczne ścieżki rowerowe zachęcają do aktywnego wypoczynku.

Baza noclegowa Kołobrzegu jest doskonale rozwinięta, począwszy od hoteli, pensjonatów, willi, apartamentów a skończywszy na gospodarstwach agroturystycznych ulokowanych w okolicach miasta. Wystarczy uruchomić przeglądarkę, wejść na strone google i wpisać noclegi Kołobrzeg by już po chwili móc wyszukać i zarezerwować noclegi na nadchodzący urlop. Każdy kto raz przyjedzie do Kołobrzegu zapewne tu wróci bo to naprawdę znakomite miejsce na udane letnie wakacje nad Bałtykiem.

Dodaj komentarz