Tuje szmaragd Szczecin – szkółka iglaków Zachodniopomorskie

W dzisiejszych czasach ładny i modny ogród najczęściej kojarzy się z dużą ilością posadzonych drzewek iglastych. Niektórzy, formują je przez wiele lat, a inni od razu kupują fajne drogie drzewka formowane na styl bonsai. Najbardziej popularne rośliny w polskich ogrodach to oczywiście różnego rodzaju tuje. Inaczej nazywa się je żywotnikami, a najczęściej kupowane i sadzone w ogrodach są tuje szmaragdy oraz brabanty.

Jak kupować tuje Szmaragd

Tuje szmaragd to najczęściej sadzone iglaki w polskich ogrodach

Jest wiele miejsc w których można kupować tuje. Wiele sklepów wielkopowierzchniowych i dużych marketów sezonowo oferuje różne promocje na tanie tuje brabant lub szmaragd. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie i niektórzy nawet to sobie chwalą. Jednak pamiętajmy, że tuje szmaragd z hipermarketów bardzo często nie są przystosowane do naszego klimatu. Od małego takie sadzonki uprawiane są w warunkach szklarniowych, co powoduje szybki ich wzrost i bardzo atrakcyjny wygląd w momencie zakupu. Po jakimś czasie zdarza się, że takie tuje po prostu się nie przyjmują i taki zakup okazuje się nie trafiony.

O wiele bezpieczniejszym i ciekawszym rozwiązaniem wydaje się chyba jednak zakup tui w dobrych polskich szkółkach roślin. Każda szanująca się szkółka iglaków uprawia tuje od początku w warunkach zewnętrznych i dzięki temu są one przystosowane do naszego klimatu. Warto także decydować się na tuje uprawiane i ładne ukorzenione w donicach. W tym wypadku kupujemy tuje szmaragd z nie naruszonym systemem korzeniowym i możemy je sadzić w naszym ogrodzie bez względu na porę roku. Wystarczy wykopać dołek, tuję wyjąc z donicy i wsadzić do dołka. Potem dokładnie przysypać i podlać. Takie tuje szmaragd przyjmują się praktycznie zawsze i nie ma z nimi problemu z dalszym wzrostem. Tuje kupowane z gruntu czasami się nie przyjmują i usychają. Bardzo często takie tuje nawet jak się już przyjmą to nie chcą dalej rosnąć przez kilka następnych lat. Trzeba czekać cierpliwie aż odbuduje się system korzeniowy.

Gdzie w Szczecinie kupić tuje Szmaragd

Tuje szmaragd po kilku latach można formować na najróżniejsze figury i drzewka typu bonsai

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem tui do swojego ogrodu to polecamy szkółkę roślin w Dołujach obok Szczecina w województwie Zachodniopomorskim. W wspomnianej szkółce iglaków można kupić naprawdę ładne i zdrowe tuje szmaragd lub brabant. Tutaj właśnie mają drzewka w bardzo dobrej kondycji z doskonałą bryłą korzeniową w donicach. Kupując w tej szkółce mamy pewność, że są to tuje szmaragd naprawdę zdrowe i zawsze się przyjmują. Można być też pewnym, że te roślinki po zasadzeniu rosną spokojnie dalej i nie trzeba czekać aż się ponownie ukorzenią.

Szkółka roślin iglastych Szczecin Zachodniopomorskie
Tuje Szmaragd Szczecin, Dołuje, tel. 601 767340
Tuje Szczecin – Tuje.szn.pl

One thought on “Tuje szmaragd Szczecin – szkółka iglaków Zachodniopomorskie

  1. Tuje szmaragdy to wg mnie najładniejsze iglaki jakie są dostępne na naszym rynku. Tak naprawdę nie wymagają żadnych zabiegów i nie mają jakiś wymagań co do gleby. Wiem co mówię bo mam prześliczne szmaragdy posadzone na gruzie pobudowlanym a wokół sama glina. Nie stosuję żadnych nawozów i podlewam czasem tylko gdy jest naprawdę mocna susza. Oczywiście mam też takie, które są na nawozach i częściej podlewane i te po prostu są tak cudowne, że można na nie patrzeć godzinami. Małe sadzonki kupuję w powyższej szkółce roślin Szczecin.

Dodaj komentarz