Tanie linie lotnicze z Katowic

Lotnisko w Katowicach Pyrzowicach odnotowało w ubiegłym roku prawie 2 mln odpraw pasażerskich spowodowanych wzrostem ruchu regularnego oraz czarterowego. W ruchu regularnym odprawiono o 35,5% więcej niż w roku poprzednim. Ruch czarterowy w Katowicach – Centrum Czarterowym Polski Południowej- wzrósł o 47%. Pod tym względem lotnisko w Katowicach zajmuje drugie miejsce w kraju, po lotnisku w Warszawie. Najwięcej pasażerów odprawiono w sierpniu. Wzrost liczby pasażerów odprawianych w Katowicach jest spowodowana faktem, iż w roku 2007 sieć połączeń lotniczych z tego lotniska została w dużym stopniu rozbudowana.Wsród przewoźników obsługujących lotnisko w Katowicach pierwsze miejsce pod względem oferowanych połączeń zajmują największe w Europie Środkowo-Wschodniej tanie linie lotnicze Wizzair, które w roku 2007 uruchomiły z Katowic dziesięć nowych połączeń: Londyn-Stansted, Belfast, Eindhoven, Bourgas, Heraklion, Bournemouth, Malmö, Coventry, Glasgow-Prestwick, Bruksela-Charleroi.

Polskie tradycyjne linie lotnicze LOT uruchomiły połączenie lotnicze z Katowic do Turynu natomiast tanie linie lotnicze Centralwings rozpoczęły tanie loty do Shannon. W listopadzie 2007 roku do Katowic zawitały największe tanie linie lotnicze w Europie Ryanair otwierając dwa nowe połączenia na trasie Katowice – Bristol i Katowice – Dublin.

Tanie linie lotnicze Wizzair otwierają w tym roku nowe loty do Londynu-Gatwick oraz Warny oraz częściej będą obsługiwały dotychczasowe połączenia, co niewątpliwie przyczyni się do wzrostu liczby odprawianych pasażerów na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach.

Dodaj komentarz