Rynek produktów używanych – opony używane Warszawa

Spora część sektorów rynkowych odczuwa aktualnie skutki kryzysu, wywołane obniżeniem zagregowanego popytu na produkty i usługi. Jak zawsze istnieją sektory, na których globalny kryzys się tak mocno nie odbije, ale istnieją również sektory, gdzie spadek popytu na towary wywołuje tragiczne skutki – zamykanie zakładów, grupowe zwolnienia i bankructwa przedsiębiorstw.

Jednym z sektorów odczuwającym silnie osłabienie globalnego popytu jest segment motoryzacyjny. Chodzi tu przede wszystkim o sprzedaż samochodów, ale też podsegmenty tego rynku także odczuwają efekty kryzysu. Warto zastanowić się czy wilcza część popytu na te produkty znikła, czy tylko została przeniesiona na towary używane. Pojazdy, jak również autoczęści i opony używane są znacznie tańsze i w czasach, gdy klient musi poszukiwać oszczędności, zapotrzebowanie na używane pojazdy, część, opony używane może powoli wzrastać. Chcielibyśmy przeanalizować Warszawę jako region w aspekcie rynku produktów używanych z branży motoryzacyjnej. Można już postawić tezę, że zapotrzebowanie na opony używane w Warszawie rośnie. Powstają również nowe firmy, które trudnią się handlem używanymi autoczęściami oraz oponami.

Przykładowo nowa firma oferująca: http://www.extraopony.pl. Zapotrzebowanie zwykle stymuluje podaż, a w naszym wypadku stymuluje raczej handel. Z jednej strony Warszawa to region, w którym płace należą do dość wysokich na tle kraju, a mimo to można w Warszawie dostrzec pewną tendencje, że klient chętnie nabywa opony używane. Warszawa to nietypowy rynek, gdzie raczej sektor opon używanych nigdy nie charakteryzował się wielką dynamiką. Teraz prawdopodobnie są to skutki kryzysu. Konsumenci chętniej kupują opony używane. Warszawa zawsze była też głównym ośrodkiem handlu, aktualnie ów handel rozwija się jeszcze intensywniej – w okresie kryzysu.

Dodaj komentarz