Rozwój handlu w sieci

Coraz częściej robimy zakupy za pomocą internetu. Tak przynajmniej mówią statystyki. Systematycznie powstaje na rynku polskim cały ogrom sklepów internetowych. Powstają również serwisy pośredniczące w handlu internetowym, jak na przykład porównywarki cen typu Ceneo, czy Skąpiec.

Ostatnio zaczęły również powstawać serwisy mające na celu zgrupowanie pewnej liczby potencjalnych klientów, którzy chcą nabyć ten sam produkt tej samej firmy, w celu uzyskania jak największego rabatu. Właściciele takich serwisów wynegocjowują potem rabat z producentem, jako argumentu używając dużej kwoty zamówienia, które oni składają w imieniu dużej liczby nabywców tego samego produktu. Czyli z punktu widzenia klienta, można powiedzieć że jest całkiem dobrze. Zwróćmy teraz uwagę na stronę przedsiębiorstwa, które chce wejść na rynek internetowy. Zwykle wiąże się to z otwarciem sklepu internetowego. Niestety zw. na dużą konkurencję nie jest to prosty biznes. Zarobki na konkretnych towarach są i tak już bardzo niskie, a klienci chcą negocjować ceny i domagają się jeszcze niższych cen. Jedyną szansą w przypadku sklepu internetowego jest sprzedaż na ogromną skalę. Oczywiście otwarcie takiego sklepu niesie za sobą różne rodzaje kosztów. Należy najpierw przeanalizować owe rodzaje kosztów jakie poniesiemy, przed pojęciem jakichkolwiek działań. Na pewno są branże łatwiejsze i trudne. Zależne jest to od formy oferowanego produktu. Za pewne do trudnych branż można zaliczyć na przykład cyfrówki, sprzęt, bieliznę i opony, a także meble. W grupach tych jest wielka konkurencja. Chciałbym oprzeć się teraz na doświadczeniu właściciela sklepu internetowego, który od jakiegoś czasu sprzedaje tanie opony.

Sklep ten, co można zobaczyć samemu, sprzedaje nie tylko tanie opony używane ale również i felgi używane, przy tym cały czas powiększając swoją ofertę. Serwis tej firmy został również wyróżniony za projekt strony firmowej. Jako, że sprzedaje towar używany problemem może być tutaj związany z niechęcią ludzi do zakupów produktów używanych, których nigdy na żywo nie oglądali. Szczególnie, że tanie opony używane, nie wspominając już o felgach, mogłyby wiązać się z niepewnością (a zwykle tak jest), podczas zakupów przez Internet. Tak więc tanie opony używane i felgi używane to dość trudny produkt dla handlu internetowego. Przecież nawet tanie opony albo felgi używane, to jednak duży zakup, a nie kilka złotych, które można zaryzykować. Mimo wszystko właściciel sklepu, którego personaliów nie podaję, gdyż nie wiem, czy by wyraził na to zgodę, dobrze sobie poczyna na tak trudnym rynku. Jeżeli potrzebne wam tanie opony używane lub felgi używane, to mocno polecam powyższy. Kolejnym dobrym przykładem może być też salon internetowy należący do firmy pewnej firmy meblarskiej. Owy salon prowadzi sprzedaż mebli pokojowych i kuchennych. Sektor mebli również może być niełatwym rynkiem. Takie salony zazwyczaj opierają się też zazwyczaj na handlu na aukcjach internetowych, to pomaga przetrwać na starcie działalności gospodarczej. Warto także oferować handel w stacjonarnym salonie/sklepie. Ten Salon prowadzi np. handel stacjonarną metodą na lokalnym rynku, a internetowa sprzedaż jest na cały kraj. Nie trzeba na starcie skupiać się wyłącznie na handlu sieciowym. Sklep sprzedaje wyłącznie własnej produkcji meble. Poznań i Kraków to siedziby firmy, w miastach tych również znajdują się tradycyjne salony. W Poznaniu znajduje się rodzima placówka firmy, a filia sklepu w Krakowie to nowy salon jak sama nazwa wskazuje zlokalizowany w centrum miasta, który przebija się wielkomiejskim, też dość trudnym rynku. Na koniec dla zainteresowanych podaję podaję link do poradnik opisującego jak kupować tanie opony używane:

Źródła:
https://tokefem.jimdo.com/