Promocja w biznesie nowe formy promocji internetowej

Firma na konkurencyjnym rynku bez porządnej promocji nie ma możliwości na utrzymanie mocnej pozycji. Jednak budowa solidnej marki kojarzy się z wysokimi kosztami. Do tańszych form marketingu należy promocja w Internecie.
Promocja w sieci będzie zazwyczaj dobieraną formą marketignu dla średniego i niskiego budżetu kampanii. O ile stare banery stały się teraz mniej skuteczne zw. na fakt że internauci już się do nich zrazili, o tyle znacznie bardziej robi się popularna reklama, która wcale promocji nie przypomina. Przykładowo reklamy kontekstowe typu google adsense, czy inne, programów tego typu jest dość sporo. Na pewno można spotkać nadal stare uciążliwe okienka pop-up, które mocniej denerwują widzów i nastawiają źle do organizacji niż zachęcają do zakupu ich towarów.

Jak do tego dodamy uciążliwy dźwięk to „kicha” zapewniona i internauta zakłada, że od złośliwej firmy to on na pewno nic nie kupi. Marketing internetowy to mocno złożony czynnik podobnie z resztą jak tradycyjny. Kampania musi być porządnie przemyślana. Tak więc należy kilkakrotnie się zastanowić nim wystartują pierwsze elementy promocji, by przypadkiem nie zaszkodzić zamiast pomóc. Oczywiście ważny jest również proces tworzenia stron internetowych.