Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Wcale nie tak łatwo jest dostać pożyczkę pod zastaw nieruchomości. Najczęściej ludzie starają się o nie w banku. Chcą zastawić dom lub mieszkania, rzadziej działkę. Pieniądze są im potrzebne na spłatę poprzedniego kredytu, lub części stale rosnących zobowiązań.

Jest to tylko tymczasowe i połowiczne rozwiązanie, do tego dość ryzykowne. Jeśli tylko noga się komuś powinie może stracić nie tylko zdolność do zaciągania innych zobowiązań, znaleźć się na liście BIK-u, ale i pożegnać się z nieruchomością, która stanowiła zastaw. Oczywiście takie rozwiązanie jest już ostatecznym, wcześniej bank stara się pomóc klientowi w regularnej spłacie zobowiązania, umożliwia mu także przekształcenie wszystkich pożyczek i kredytów w jeden tańszy, atrakcyjniejszy kredyt konsolidacyjny. Dopiero kiedy wszystkie rozwiązania zawiodą odbiera klientowi zastawioną nieruchomość. Pożyczka pod zastaw nieruchomości na firmę (Pozyczki-bez-bik.biz) właściwie niewiele różni się od tej tradycyjnej.

Klient i tak musi przedstawić wszystkie stosowne zaświadczenia, czekać na decyzję. A sama nieruchomość stanowi jedynie zabezpieczenie, dlatego banki chętniej udzielają kredytów czy pożyczek osobom, które decydują się na zastawienie jakieś nieruchomości czy to domu, czy też mieszkania, albo działki. Jest to zrozumiałe, tym bardziej, że najnowsze raporty pokazują jak wiele osób, które zaciągnęły zobowiązania się z nich w późniejszym czasie nie wywiązuje i nie spłaca rat w terminie, albo nie robi tego w ogóle. W przypadku pożyczki pod zastaw nieruchomość konsekwencje takiego zachowania są szczególnie bolesne dla kredytobiorcy.

Dodaj komentarz