Pożyczkę lombardową łatwiej otrzymać

Kiedy nie masz możliwości, ani szans na to, żeby dostać pożyczkę lub kredyt w banku warto skorzystać z innych możliwości finansowania. Po pierwsze można coś zastawić. Co ciekawe można zrobić to także w banku, nawet jeśli wcześniej odrzucił on wniosek o udzielenie kredytu teraz sytuacja będzie przedstawiała się inaczej. Mowa bowiem o kredycie lombardowym, czyli takim, w którym zastawem jest zazwyczaj nieruchomość, albo samochód.

Oczywiście ludzie zastawiają także biżuterię. Drobniejsze rzeczy raczej w lombardach, niż w bankach. Pożyczki lombardowe (Polbanki.pl) łatwiej otrzymać, bo w grę wchodzą niższe kwot niż w przypadku kredytu lombardowego. Zazwyczaj zastawem takiej pożyczki lombardowej jest samochód. Klient oczywiście jest także szczegółowo sprawdzany, ale samochód stanowi zabezpieczenie dla banku, że będzie płacił zobowiązania w terminie, czyli uiszczał raty kredytowe. W przypadku spóźniania się, albo unikania płacenia bank zajmuje samochód, zaspokaja się z jego sprzedaży.

Dlatego też zazwyczaj bank udziela pożyczki lombardowej do wysokości wartości zastawu, w tym przypadku najczęściej samochodu. W przypadku kredytu lombardowego klienci zastawiają nieruchomości, najczęściej są to domy, mieszkania. Zdarzają się także działki. Oczywiście ustanowienie zastawu jest niewygodne dla klienta, ale jeśli tylko to sprawi, że otrzyma ona pieniądze, jakich potrzebuje, to niekiedy nie ma on po prostu innego wyjścia. Jeśli będzie płacić regularnie raty to bank nie zajmie zastawu, a obie strony będą zadowolone.

Dodaj komentarz