Pieniądze za boks zawodowy

Często ludziom oglądającym boks wydaje się, że bokserzy walczący w ringu dostają jakieś horendalne kwoty pieniędzy. Czasem mają rację, ale częśto są wręcz w totalnym błędzie. Wielkie pieniądze w boksie zarabiają tylko najlepsi zawodnicy. Jest to logiczne bo po co płacić pieniądze za boks , którego nikt nie chce oglądać? Tylko nie chcą tego przyjmowac do wiadmomości sami zawodnicy, któym wydaje się, że ktoś chce oglądać ich boks.

Z polskich zawodników tak naprawde wielkie pieniądze za boks udało się zarobić tylko kilku. Na pewno było to Andrzej Gołota oraz Dariusz Michalczewski. Tylko, że to byli właśnie bokserzy należący do czołówki światowej i zapełniali całe sale , na które przychodziły tysiące osób. Do tego stały za nimi potężne telewizje, a one właśnie generują największe pieniądze za dobry boks w telewizji (Boxing.pl). Miliony ludzi ogląda najlepsze walki świata i dlatego przyciąga to reklamodawcó oraz sponsorów. Zawodników, którzy są w ścisłej czołówce światowej czasami można oglądać w telewizji tylko za dodatkową opłatą w systemie płać i patrz.

To dopiero jest prawdziwa kasa. Taki jednorazowy dostęp kosztuje czasem pięćdziesiąt dolarów więc jeśli walkę obejrzy kilka milionów ludzi no to sami możemy sobie odpowiedziec na pytanie jakie tam pieniądze wchodzą w grę. Póki co mamy jednego następce powyższych polskich bokserów. Jest nim Tomasz Adamek i on tez już wielkimi krokami zaczyna dobijać się do bram za których sypią się ogromne pieniądze za boks.

Dodaj komentarz