Pieniądze na budowę domu

Teraz już jedno wiem na pewno. Nie da się zbudowac żadnego nowego domu za małe pieniądze. Każdy kyo myśli, że jest mądrzejszy i cwańszy i , że jemu się uda zbudować dom na gotowo pod klucz za trzysta tysięcy złotych jest albo idiotą albo marzycielem.

Chociaż takie określenie czasem to jedno i to samo. Znałem już wiele małżeństw, które rozpoczynały budowę domu i myślały, że mają tyle pieniędzy, że jeszcze im coś zostanie. Otóż budowa domu to inwestycja, która może pochłonąć wszystko co mamy i zarabiamy. Praktycznie jest to niewyczerpalna studnia do wydawania pieniądzy. Wiem co mówię bo sam budowałem dom i praktycznie jest juz gotowy i mieszkamy w nim, ale ciągle coś tam jeszcze jest do zrobienia i skończenia.

Najgorsze jest w tym wszystkim to , że zostało do zrobienia tak niewiele w porównaniu do tego co juz zrobione, a jednak potrzebne są na to wielie pieniądze. Budowa domu na własną rękę pochłonęła majątek i nie bardzo mam już z czego dalej inwestować w nowy dom. Narazie sie tym nie przejmuje bo nie są to rzeczy uciązliwe. Można jeszcze parę lat pomieszkać bez ogrodzenia działki i nic się nie stanie jak jakiś ptak lub kot będzie czasem przez moją posesję przebiegał. Wezmę się teraz trochę za zarabianie pieniędzy i posprawdzam czy w tym temacie nie znajdę jakiś porad na forum, które na pewno okażą się przydatne.

Poczytaj więcej tematów:

Dodaj komentarz