Pieniądze na antykoncepcję

Uważam, że w naszym kraju coś takiego jak prezerwatywy sa stanowczo za drogie. Paczka dobrych prezerwatyw, w której znajdują się trzy sztuki kosztuje nawet dziesięć, a czasem i więcej złotych. Dlatego twierdzę, że są to naprawdę zbyt wielkie pieniądze jakie trzeba wydac na antykoncepcję.

Problem ten dotyczy w szczególności młodych ludzi, którzy rozpoczęli współżycie lub chca rozpocząć, a nie bardzo maja pieniądze na zakup zabezpieczenia. Dodatkowym atutem używania prezerwatyw jest także zabezpieczenie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dlatego powinien powstac projekt państwowy, który nie dość , że promuje stosowanie prezerwatyw to jeszcze je dotuje i pomaga w promocji oraz dystrybucji.

Takie środki antykoncepcji powinny być dostepne dla każdego, a nie tylko dla tych których a to stać. Antykoncepcja dla polskich nastolatków (Larka.com.pl) to podstawa każdego formalnego jak i nie formalnego związku, więc trzeba ją propagować i ułatwiać dostęp do niej. Jest wiele metod antykoncepcji jednak prezerwatywy to chyba najskuteczniejsza i najprostsza i dlatego powinna być promowana w mediach publicznych jak i prywatnych.

Antykoncepcja w naszym kraju to coś co jeszcze w wielu domach jest tematem tabu i niestety przykładem tego są nie chciane ciąże i dzieci, które potem wyrastają na obywateli trzeciej kategorii. Edukacja o antykoncepcji powinna być w każdej polskiej szkole.

Dodaj komentarz