Paleciak – najtańsze rozwiązanie

Paleciaki są nieodzownym elementem „krajobrazu” magazynu. Bez tych małych zwrotnych i jednocześnie silnych urządzeń w wielu firmach niemożliwe byłoby przeprowadzanie żadnych operacji transportowych.

W naszej ofercie posiadamy cała gamę wózków ręcznych paletowych potocznie nazywanych paleciakami. od najmniejszego „mini” o udźwigu  500 kg do największego siłacza o udźwigu 3500 kg.

Wózki paletowe różnią sie od siebie nie tylko udźwigiem, ale także rodzajem kół i rolek przy widłach, a także szerokością i długością wideł.

Standardowy wózek paletowy posiada widły o długości 1150 mm i rozstawie wideł mierzonym pomiędzy jej zewnętrznymi krawędziami wynoszącym 550 mm.

Rodzaj materiału z jakiego wytworzone są koła przy dyszlu zależny jest od podłożą po jakim wózek paletowy będzie sie poruszał. Po idealnie równej i twardej posadzce może paleciak może się poruszać dzięki zastosowaniu kół z poliuretanu – to twarde tworzywo zmniejszy opory toczenia wózka i ułatwi przesuwanie ciężkich palet.  Inny materiał musi być użyty do wytworzenia kół dla wózka poruszającego się po nierównej posadzce np. po płytkach ceramicznych. Tu najlepszym rozwiązaniem będą koła z powierzchnia z gumy.

Poza wózkami paletowymi czyli paleciakami ręcznymi w naszej ofercie znajdziecie państwo także wózki elektryczne. Wózki te w sposób zdecydowany ułatwiają pracę np. magazynierom minimalizując wysiłek fizyczny zarówno przy podnoszeniu jak i przesuwaniu palety.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego www.twojmagazyn.pl, gdzie znajdziecie Państwo paleciaki jakie spełnią wszystkie wymagania jakie postawi im Wasz magazyn.