Psychoterapia w ofercie ośrodka terapeutycznego

Każdy ośrodek psychoterapeutyczny, niezależnie od tego czy działa w niewielkiej miejscowości czy w dużym mieście, ma w swojej ofercie przynajmniej kilka pozycji skierowanych do różnego typu klientów z różnymi rodzajami problemów.

Psychoterapia może bowiem występować w formie indywidualnej, kiedy na sesję przychodzi sam pacjent, w formie małżeńskiej, kiedy to para ma trudności, rodzinnej – kiedy do procesu włączone są jeszcze dzieci czy inni członkowie rodziny jak babcia, wujkowie itd, oraz w formie psychoterapii grupowej, na której spotyka się kilka osób i wspólnie pracują nad własnym rozwojem bądź trudnościami.

W zależności od rodzaju problemu, psycholog dobiera odpowiednią formę dla pacjenta, każda psychoterapia ma bowiem nieco inne przeznaczenie i różni się też sposobem prowadzenia sesji terapeutycznej. Profesjonalny ośrodek, taki jak ten – psychoterapia Warszawa – powinien proponować wszystkie możliwe formy. Nie profesjonalnym bowiem podejściem byłoby odsyłanie pacjenta z sesji, tylko dlatego że ośrodek nie prowadzi np. terapii małżeńskich.

Dodaj komentarz