Obrobka zdjec

Fotografia cyfrowa zastępuje powoli fotografię analogową. Już praktycznie większość zawodowych fotografów korzysta z jej dobrodziejstw, aczkolwiek nie wszyscy. Oczywiście istnieje wiele przyczyn takiego zjawiska. Przede wszystkim funkcjonalność i niższe koszty eksploatacji. Podstawową wyższością, którą posiada fotografia cyfrowa jest także obrobka zdjec na komputerze. Oprócz zalety jaką jest retusz, czy obróbka zdjęć, ogromnym plusem jest także możliwość podglądu zdjęć na monitorze, czego na pewno fotografia analogowa nam nie zapewni.

Obrobka zdjec cyfrowych

Otóż obróbka zdjęć to za pewne zaleta, dzięki której fotografia cyfrowa ma więcej „fanów”. Obróbka zdjęć umożliwia nam prawie dowolnie jak chcemy modyfikować fotografię. każdy wie, że retusz i obróbka zdjęć pozwalają na wymazanie fałd, znamion i innych nie doskonałości oraz sporo innych zabiegów. Niewątpliwie fotografia analogowa posiada swoje zalety, ale chyba zostanie wyparta przez fotografię cyfrową. Pewnie zostaną przy fotografii analogowej fascynaci. Wracając do retuszu zdjęć, trzeba przypomnieć, iż w fotografii analogowej też jest obróbka zdjęć, ale daje o wiele mniejsze możliwości.

Obiektywy

Przy okazji tematu o fotografii chciałbym również podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi obiektów. Otóż jak każdy posiadacz lustrzanki za pewne wie obiektywy to spory wydatek dla fotografa. Prawdopodobnie obiektywy to najdroższy element sprzętu fotograficznego. Obojętnie na jaką lustrzankę się zdecydujemy to będzie to dopiero początek wydatków. Potrzebne są jeszcze nam obiektywy, które jak już mówiłem do tanich nie należą. Szczególnie te czołowych firm. Watro czasem więc zastanowić się nad asortymentem tańszych obiektywów np. producenta Tamron sigma itp. Obiektywy producenta Tamron czy Simga mogą być trochę tańsze. W przeglądzie alternatywnych modeli obiektywy Sigmy, czy Tamrona w stosunku do czołowych światowych producentów w porównaniu cena/jakość wypadają nawet spoko. Zatem warto zainteresować się optyką producentów Tamrona i Sigmy. Oczywiście każdy obiektyw jest trochę inny. Obiektywy sima i Tamron mają czasem przystępniejsze ceny i są dobrą alternatywą dla zawodowców i ludzi nie zawsze pracujących w interesie fotograficzny, którzy nie muszą wpychać sporych funduszy w obiektywy.