O wegetarianiźmie słów kilka…

Wegetarianizm oznacza wyłączenie z posiłków produktów pochodzenia mięsnego. Czy wegetarianie wyrzekając się mięsa wpędzają się w anemie? Czy ich jedzenie zawsze wygląda podobnie? Dlaczego coraz więcej osób przekonuje się do tej diety? Odpowiedź jest prosta, NASZE ZDROWIE.

Nie będę Cię przekonywać do porzucenia potraw mięsnych, sam takowe spożywam. Moim celem jest przekonanie Ciebie do spożywania większych ilości spożywanych owoców i warzyw. Zamiast opychać się stekiem lub schabowym spróbuj kuchni chińskiej!? Pomyśl… cząstki kurczaka połączone z kompozycją warzyw i ryżu, czyż to nie jest zdrowsze?
Jest wiele książek i stron internetowych publikujących przepisy dla wegetarian. Posiłki te składają się z bardzo dużej ilości owoców i warzyw, przetworów mącznych, ryżu i kasz.

Zapewne i ludzie, którzy, na co dzień spożywają mięso, z wielkim smakiem zajadaliby się takimi posiłkami, bowiem obiad wegetarianina jest kolorowy, zachęcający tym samym do konsumpcji posiadając przy tym olbrzymią dawkę witamin i minerałów.
Dla odmiany, każdemu człowiekowi polecam wykorzystać czasami przepisy wegetariańskie podczas przygotowywania posiłków.