Niepłodność

Anka długo nie mogła zajść w ciążę. Ale nikt jej nie obiecywał, że będzie łatwo. W końcu bez żadnej przerwy, przez ostatnie cztery lata zażywała środki antykoncepcyjne. Po studiach postanowiła oddać się pracy zawodowej.

Pierwsze dziecko miała zaplanowane dopiero w okolicach 30 urodzin. Najpierw chciała cieszyć się tylko życiem we dwoje ze swoim mężem. Kiedy doszła do wniosku, że teraz czas na dziecko od lekarzy usłyszała, że po tak długiej antykoncepcji, może to potrwać nawet dwa lata. Początkowo była załamana. Nie chciała czekać tak długo. Za dwa lata planowała mieć już dwójkę uroczych maluchów pod swoim dachem. Na początek postanowiła zrobić badania, które wykluczyłyby niepłodność czyli problemy z zajściem w ciąże. Od razu również zaczęła rozważać, co zrobi, jeśli czarny scenariusz się potwierdzi. Leczenie, adopcja, czy może wynajęcie zastępczej matki?

Była bardzo zestresowana całą sytuacją. Ta wieczna pesymistka, która sama nazywała się realistką, była już przygotowana na leczenie. Kiedy w okolicach Sylwestra poczuła się gorzej od razu zgłosiła się do lekarza. Ten stwierdził, że przyczyną jej złego samopoczucia jest ciąża, której tak bardzo chciała. Anka, jak to Anka nie mogła uwierzyć, że tak bezproblemowo wszystko poszło. Może tak niespodziewany obrót sprawy, wtoczy w nią nieco optymizmu, który bardzo by się jej teraz przydał.