Sprzedaż w sieci w aspekcie kryzysu

Pojawienie się groźby kryzysu finansowego nad polskim rynkiem niewątpliwie już wpływa na niektóre sektory naszej gospodarki. Są jednak branże, które mimo wszystko coraz lepiej się rozwijają, jak na przykład branża meblowa.

Pojawiają się nowe firmy sprzedające i wytwarzające meble. Wiele z firm funkcjonujących w ramach sektora mebli zauważa także możliwości zdobycia klienta dzięki internetowi. Przykładowo oprę się na pewnej firmie X. Z tego co wiem to niedawno powstała firma, która otwarła parę miesięcy temu swój wirtualny salon (wyróżniony jako najlepszy projekt strony www). Firma ta prowadzi też tradycyjny handel na terenie Polski. Poza tym korzysta też z Allegro i tego typu serwisów. Jest to pewnie swojego rodzaju alternatywa dla owej firmy, gdyby miało się okazać że sam handel sieciowy nie przynosiłby pożądanej wielkości sprzedaży. W takiej sytuacji firma dysponuje także alternatywnymi źródłami sprzedaży. Z tym, że na dzień dzisiejszy szybko się rozwija i pozyskuje nowych klientów. Dodatkowo sprzedaż tradycyjna także dostarcza firmie niezłych zysków. Firma prowadzi dystrybucję tylko produkowanych przez siebie mebli.
Sektor rynku mebli jeśli chodzi o handel w sieci, nie jest za pewno zbyt przyjazny dla „świeżych” firm zw. na silną konkurencje. Opieram się tu na artykule, który pisałem jakiś czas temu o tej firmie na moim blogu. Do trudnych sektorów pod względem konkurencji, można też zaliczyć:

  1. sprzęt fotograficzny
  2. sprzęt komputerowy
  3. ogólnie sprzęt elektroniczny
  4. bieliznę
  5. opony i felgi – tu również przykład sklepu z tego sektora, oferującego tanie opony

Ostatni z wymienionych sektorów czyli te tanie opony jest szczególnie konkurencyjnym rynkiem. Podany jako przykład sklep internetowy również jest nowy, ale widać, że mimo silnej konkurencji coraz lepiej sobie radzi. Jest to specyficzny sklep internetowy oferujący tanie opony, ale używane. Jest to jedyny tego typu sklep jaki znam i oferowane przez nich tanie opony są rzeczywiście tanie w porównaniu do konkurencji.

Wracając do tematu Meble są jak już wspomniałem trudnym produktem. Szczególnie dla dystrybucji przez wirtualny salon zw. na koszty wysyłki. Jednak sklep internetowy ułatwia dotarcie do oferty firmy, a więc bez względu na wszytko, będzie miał on pozytywny skutek dla niej.