Masa cukrowa

Dzisiejszy artykuł opisuje nowatorski produkt, o którym pewnie nie słyszeliście jeszcze, a jest nim masa cukrowa: http://www.sweetdecor.pl, powoli podbijająca ostatnio nasz rynek.

Masa cukrowa ostatnio stała się bardzo modnym produktem wykorzystywanym do dekorowania tortów. Jest to również produkt, który coraz częściej można spotkać w sklepach, ale na razie tylko wybranych. Często masa cukrowa jest wykorzystywana w cukierniach, a nawet sprowadzana zza granicy i to z dość odległych krajów.

Wyjaśnijmy może na wstępie, czym dokładnie jest masa cukrowa. Otóż masa cukrowa to miękki i plastyczny surowiec cukierniczy, a czasami jest także określany jako pasta cukrowa, bądź też c lukier plastyczny. Służy ona głównie do wykonywania ozdób na torty ciasta itp. Jest to taka plastyczna masa z cukru, którą można formować w dowolnym kształcie i po przygotowaniu nakłada się ja na tort i formuje.

Niektórzy pasjonaci wypieków samodzielnie przygotowują masę cukrową. Przepis wydaje się nawet banalny, ale to tylko pozory, masa cukrowa wcale nie jest taka łatwa do wykonania. Trudno jest uzyskać odpowiednią lepkość i giętkość oraz konsystencję jaką powinna mieć prawidłową konsystencję i lepkość. Dlatego ta profesjonalna masa cukrowa znacznie się różni od tej robionej w domu. Stąd też prawdopodobnie produkt ten będzie coraz popularniejszy na naszym rynku. Często używa się jej też przygotowując dekoracje ślubne na ciasta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *