Masa cukrowa

Dzisiejszy artykuł opisuje nowatorski produkt, o którym pewnie nie słyszeliście jeszcze, a jest nim masa cukrowa: http://www.sweetdecor.pl, powoli podbijająca ostatnio nasz rynek.

Masa cukrowa ostatnio stała się bardzo modnym produktem wykorzystywanym do dekorowania tortów. Jest to również produkt, który coraz częściej można spotkać w sklepach, ale na razie tylko wybranych. Często masa cukrowa jest wykorzystywana w cukierniach, a nawet sprowadzana zza granicy i to z dość odległych krajów.

Wyjaśnijmy może na wstępie, czym dokładnie jest masa cukrowa. Otóż masa cukrowa to miękki i plastyczny surowiec cukierniczy, a czasami jest także określany jako pasta cukrowa, bądź też c lukier plastyczny. Służy ona głównie do wykonywania ozdób na torty ciasta itp. Jest to taka plastyczna masa z cukru, którą można formować w dowolnym kształcie i po przygotowaniu nakłada się ja na tort i formuje.

Niektórzy pasjonaci wypieków samodzielnie przygotowują masę cukrową. Przepis wydaje się nawet banalny, ale to tylko pozory, masa cukrowa wcale nie jest taka łatwa do wykonania. Trudno jest uzyskać odpowiednią lepkość i giętkość oraz konsystencję jaką powinna mieć prawidłową konsystencję i lepkość. Dlatego ta profesjonalna masa cukrowa znacznie się różni od tej robionej w domu. Stąd też prawdopodobnie produkt ten będzie coraz popularniejszy na naszym rynku. Często używa się jej też przygotowując dekoracje ślubne na ciasta

Dodaj komentarz