Marketing i reklama

Jeśli chodzi o marketing i reklamę, nikt nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania.

Taka jest prawda.

Ale prawdą tez jest, że niektórzy twórcy reklam i fachowcy od marketingu osiągają lepsze rezultaty od innych.

Zrozumienie mechanizmów, które rządzą myśleniem i zachowaniem drugiego człowieka jest kluczem do osiągnięcia sukcesu w marketingu i reklamie, ale także w życiu prywatnym. Bo Twoje prywatne życie to też taki marketing – tylko towarem w nim jesteś Ty sam. Jeśli jesteś bystry, skoncentrowany, szukasz wskazówek – szybko odkryjesz co działa a co nie – i wykorzystasz swoje spostrzeżenia aby intensywniej żyć i więcej sprzedawać.

Psychomarketing – rozumiany jako psychologia ukierunkowana nie na opis zachowań – ale na zastosowanie mechanizmów psychologicznych w sprzedaży, marketingu i reklamie, pozwoli Ci znacznie skrócić czas oczekiwania na osiąganie rezultatów.

Claude C. Hopkins napisał w swojej legendarnej książce „Scientific advertising” („Reklamowanie według naukowych zasad”):

„Kompetentny specjalista od reklamy musi znać się na psychologii. Im bardziej się na niej zna, tym lepiej. Musi wiedzieć, że pewne działania prowadzą do pewnych reakcji i używać tej wiedzy, aby zwiększać rezultaty i uniknąć błędu.

Natura ludzka jest wieczna. Pod niemal wszystkimi względami jest taka sama dzisiaj jak w czasach Cezara. Więc zasady psychologii są stałe i trwałe. Nigdy nie będziesz musiał oduczać się tego, co się o niej nauczyłeś.”

Książka Hopkinsa jest pierwszą i najważniejszą pozycją dla każdego, kto chce odnosić sukcesy w dziedzinach takich jak marketing i reklama. To chyba jedyna pozycja, którą zgodnie, jak jeden mąż polecają wszyscy specjaliści od marketingu, jak świat długi i szeroki. I jest absolutną podstawą.

A od czasów, gdy żył Hopkins, psychologia stała się jeszcze potężniejsza. I olbrzymie rzesze naukowców przeprowadziło od tej pory setki tysięcy doświadczeń, których celem jest dokładniejsze zrozumienie ludzkiego umysłu.

Używaj takich narzędzi, aby sprzedawać więcej, szybciej, łatwiej.