Kredyty hipoteczne w pigułce.

Dziś na rynku kredytów hipotecznych mamy do dyspozycji bardzo szeroką ofertę bankową i jeszcze wielu z nas pamięta jak na początku lat dziewięćdziesiątych trudno było zrealizować swoje marzenie o własnym „m” , kiedy dostęp do kredytu był tylko dla nielicznych. Kredyty hipoteczne oferowane przez banki na dzień dzisiejszy w znacznym stopniu są łatwiej dostępne i kierowane do coraz to większej grupy klientów jeśli weźmiemy pod uwagę źródła dochodów i opóźnienia w spłatach innych wcześniej zaciąganych kredytów.

Kredyty hipoteczne, które zaciągają klienci, przeznaczane są najczęściej na kupno mieszkania lub domu na rynku wtórnym czy też u dewelopera, ale banki mają klientom dużo więcej do zaoferowania.

Jakie kredyty hipoteczne banki mogą nam dzisiaj zaoferować, otóż mamy do dyspozycji kredyt bez pełnego badania zdolności kredytowej skierowany do klientów, którzy już spłacają kredyt hipoteczny przez okres nie krótszy niż 9 miesięcy i potrzebują środków finansowych z przeznaczeniem na dowolny cel. Klienci, którzy nie mają zdolności kredytowej a posiadają 30 % środków własnych mogą skorzystać z kredytu na oświadczenie do maksymalnej kwoty 300 000 PLN. Ponadto możemy uzyskać kredyt na budowę domu systemem gospodarczym, wykup mieszkania ze spółdzielni lub kwaterunku, zakup działki budowlanej lub rekreacyjnej, także możemy zrefinansować kredyty posiadane w innych bankach.

Bardzo ciekawą ofertę banki skierowały do klientów z grupy zaufania publicznego, adwokaci, notariusze, lekarze, radcy prawni, biegli rewidenci, doradcy podatkowi, komornicy, wprowadzono uproszczoną procedurę kredytową, bank wymaga dobrej historii kredytowej, nieruchomości na zabezpieczenie kredytu i dochodu pozwalającego na spłatę raty.