Katalogi stron internetowych

W internecie egzystuje dużo katalogów stron internetowych – baz witryn internetowych które dodają swoje dane w celu rozreklamowania serwisów.

Walorem Polskich katalogów stron stanowi to, że w większości są gratisowe, oznacza to oferują reklamę za darmo, nie pobierają opłat natomiast, niemniej niejednokrotnie wymagają linków zwrotnych.
Największym katalogiem na świecie jest katalog stron internetowych dmoz, do którego dziennie przybywa setki tysięcy zgłoszeń o najrozmaitszych witrynach, których właściciele pożądają zaistnieć w sieci. W naszym kraju jednym z najbardziej modnych skryptów katalogów jest qlweb, swojego czasu powstawało kilkadziesiąt duplikatów tego skryptu dziennie, teraz mania już sie uspokoiła, zwłaszczagłównie dlatego że cwany pracownik google pomyślał, że będą to niszczyć ze swojego katalogu.
Rzecz jasna zadbane i stare katalogi stron w dalszym ciągu stanowią w sieci i mają się bardzo dobrze, ludzie bezustannie dołączają wpisy, rekomendują swoje strony i radują sie z efektów jakie daje im podlinkowanie z silnej strony.
Aby postawić katalog należy włożyć w to wiele czasu i pracy. Pewnie zainteresowani jesteście dlaczego – już tłumaczę. Sama zamontowanie katalogu trwa kilka minut, jednak to dopiero początek, ponieważ sam skrypt w sieci nic nie znaczy, koronne są wpisy, a o nie na nieszczęście wypada troszczyć się – moderować katalog, odrzucać i łamiące regulamin wpisy, również walczyć z wszelkimi gatunkami automatycznych dodawarek klasy adder czy linkiseo, jakie psują tą ładną inicjatywę promowania witryn w internecie.
Sprawdzanie atrakcyjnego katalogu to żmudna i czasochłonna praca – na okrągło obywatele dodają co niemiarę wpisów, a każdy trzeba przejrzeć nim dodamy, ażeby katalog cały czas był drogocenny i dostarczał dobrodziejstwo również dodającym jak i właścicielowi danego katalogu.