Kamienie półszlachetne-zastosowanie

Wiele lat wstecz jak nie były jeszcze znane współczesne lekarstwa na różne dolegliwości wielu ludzi zwanych szamanami zajmowało się odkrywaniem właściwości leczniczych minerałów, kamieni szlachetnych jak i półszlachetnych. Po dziś dzień wiele osób wierzy w moc ich uleczania, ratowania zdrowia jak i życia.

Według znawców tematu każdy minerał ma pewne właściwości lecznicze np: agat uważany jest za amulet chroniący zdrowie i życie. Działa antystresowo oraz oczyszcza nasz system immunologiczny. Amazonit natomiast skutecznie wpływa na hormony. W dawnych czasach ludzie mieli zawsze przy sobie kawałek nieobrobionego minerału.

Tamte czasy minęły. Odkąd zaczęła się moda na ręcznie robioną biżuterię każdy(w szczególności kobieta) może mieć korzystny dla siebie kamień zawsze przy sobie i to dopiero w pięknej formie. Kamienie półszlachetne używane są często w produkcji biżuterii. Tak jak pisałem powyżej mają bardzo dobre właściwości a do tego są piękne. Wkomponowane do tego w srebro czy też materiały posrebrzane tworzy unikalne kompozycje, które mogą podobać się kobietom. Tworzone z nich kolczyki,wisiory, naszyjniki, korale, pierścionki sprawiają, że każda kobieta czuje się piękna a do tego pomagają utrzymać jej witalność i zdrowie. Biżuterię artystyczną można nabyć w sklepach internetowych . Jak je znaleźć? Wystarczy wpisać w dobrą wyszukiwarkę np: biżuteria hand made czy też biżuteria ręcznie robiona i od razu wyskoczy nam ogromna ilość sklepów oferujących tego typu biżuterię. Jeśli któraś z pań wierzy w uleczalną moc kamieni to bez zastanowienia powinna zajrzeć do któregoś z tych sklepów i wybrać coś dla siebie co podkreśli jej piękno i sprawi, że poczuje się lepiej…

Dodaj komentarz