Kalkulator zdolności kredytowej

Zastanawiasz się niekiedy nad zaciągnięciem kredytu mieszkaniowego? Chciałbyś wreszcie móc mieszkać na swoim, wyprowadzić się od rodziny, być niezależny? Warto zastanowić się nad tym, co możesz zrobić, żeby dostać kredyt hipoteczny.

W dzisiejszych czasach nie jest to łatwe, bowiem banki dokładnie weryfikują każdego potencjalnego przyszłego kredytobiorcę. Wszystko z uwagi na fakt, że chcą uniknąć tzw. złych kredytów. Banki na początku zawsze sprawdzą jak się kształtuje nasza zdolność kredytowa. Czy w ogóle takową posiadamy. Czy możemy kupić wymarzone mieszkanie czy musimy obniżyć nasze oczekiwania – zarówno te dotyczące sfery finansowej, jak i mieszkaniowej. Sami także możemy sprawdzić szacunkową zdolność kredytową. Oczywiście nie będzie ona wiążąca dla banku, a jedynie przewidywalna. Warto sprawdzić z ciekawości na jakim poziomie się ona kształtuje zanim udamy się do instytucji finansowej i złożymy wniosek kredytowy o daną sumę pieniędzy.

Wystarczy poświęcić kilka minut, bez wychodzenia z domu, żeby sprawdzić zdolność kredytową. Można to zrobić za pośrednictwem Internetu gdzie można znaleźć kalkulator zdolności kredytowej także dla osób zadłużonych (Webfin.pl). Wystarczy wpisać hasło identyfikujące w wyszukiwarce i gotowe. Następnie uzupełnić dane, o które jesteśmy proszeni i wyskakuje nam wynik. Co zrobić, żeby poprawić swoją zdolność kredytową? Przede wszystkim więcej zarabiać, mieć umowę o pracę na czas nieokreślony, albo dodatkową umowę zlecenie, na dłuższy okres, którą będziemy mogli przedstawić w banku. Warto także popracować nad pozytywną historią kredytową.