Leasing na samochód – jak wybrać najlepszy?

Firm leasingowych działających w Polsce jest coraz więcej. Wynika to z faktu, że leasing stał się w ostatnich latach bardzo popularny, szczególnie w przypadku zakupu samochodu na firmę. Ze względu na korzyści podatkowe jest jednym z najlepszych i najkorzystniejszych sposobów zakupu auta. Dla normalnie funkcjonujących firm gdzie przychody przewyższają koszty może okazać się nawet bardziej opłacalny niż zakup poprzez jednorazową transakcję ze środków własnych. Aby jednak był korzystny trzeba znaleźć dobrą ofertę.

Przede wszystkim nigdy nie zgadzamy się od raz na pierwszą ofertę jaką dostaniemy. Warto zebrać kilka ofert z różnych firm. Ułatwić nam to mogą brokerzy, którzy obsługują więcej niż jedną firmę leasingową. Pobierają oni prowizję do tych firm, a nie od nas więc nas to nic nie kosztuje. Żeby zaoszczędzić czasu i zachodu najlepiej skorzystać z jakiegoś brokera działającego przez internet. Polecam artykuł o tej metodzie korzystania z brokerów internetowych, którzy wybiorą z pośród kilku firm dla naszego przypadku najlepszy leasing https://antyranking.blogspot.com/2017/02/najlepszy-leasing-najtanszy-gdzie.html. Oferta leasingu zaproponowana przez brokera nie musi być wcale tą najlepszą. Może się zdarzyć, że uda nam się na własną rękę znaleźć tańszą. Dzisiaj wszystko można załatwiać na odległość przez Internet i telefon, ale nadal jest z tym trochę zachodu. Przy czym warto bo przy leasingu różnice bywają bardzo duże, a będziemy go spłacać zapewne kilka lat.

Najtańsza oferta to jednak nie wszystko, ponieważ w każdym leasingu istotne są jeszcze opłaty. W każdym przypadku, każda firma pobierze nam jakieś opłaty za konkretne czynności związane z obsługą leasing dlatego warto dokładnie zapoznać się z tabelą opłat i prowizji. Niestety przy leasingu są one dość skomplikowane i złożone. Warto też poczytać o danej firmie opinie w Internecie, czy ludzie się skarżą na opłaty i jak są wysokie.

Kolejna istotną sprawą jest obowiązkowe ubezpieczenie. Możemy je wziąć od towarzystwa, z którym leasingodawca współpracuje lub znaleźć samemu, ale wtedy oczywiście zapłacimy opłatę za zewnętrzne ubezpieczenie. Firmy leasingowe często robią tak, że w pierwszym roku dają niską skład, ale w drugim rośnie już znacząco (oczywiście nie w każdym przypadku, ale często tak jest). Aczkolwiek decydując się na ubezpieczenie razem z leasingiem w pakiecie możemy nieco obniżyć jego cenę przedstawiając alternatywną ofertę polisy OC/AC od innego ubezpieczyciela. Przy czym firmy leasingowe nie akceptują polis od firm ubezpieczeniowych typu direct.

W podobny sposób można również obniżyć koszt ubezpieczenia w pierwszym roku.

Negocjacje

Mając już zebrane najlepsze oferty możemy przejść do negocjowania warunków. Wybieramy 2 najtańsze i tą tańszą wysyłamy do leasingodawcy, który przygotował tą nieco droższą. Na tej podstawie przygotują nam kontrofertę, aby przebić konkurenta. Można tak nieco zejść z wysokości raty. Firmy mocno rywalizują o klienta i są wstanie sporo spuścić z ceny.

Podobnie jest z ubezpieczeniem, mając podkładkę w postaci innej oferty możemy dostać tańszą ofertę na ubezpieczenie od firmy leasingowej i nie płacić opłaty za skorzystanie z zewnętrznego ubezpieczyciela.

Jest z tym wszystkim trochę zachodu, ale jeżeli mowa o dużych pieniądza i wielu latach spłacania to watro poświęcić trochę czasu.