Jak skutecznie usuwać blizny?

Blizna, to stan zejściowy po zagojeniu się ubytku(niedostatku) tkanki, polegający na bliznowaceniu, tj. wytworzeniu się zbitej, słabo unaczynionej tkanki łącznej (np. blizna skórna, blizna pozawałowa mięśnia sercowego).

Kształt blizny zależy głównie od bardzo wielu czynników: od przyczyny urazu, np. zranienia czy też oparzenia, miejsca na ciele, gdzie skóra uległa urazowi czy nacięciu, czasu trwania gojenia, a także indywidualnej skłonności do nadmiernego bliznowacenia i zdolności gojenia.

Najczęściej blizna jest na początku różowa, potem już blednie, następnie przybiera perłową barwę wyróżniając się na tle skóry. Nigdy nie uzyskuje już koloru normalnej skóry jak było wcześniej, gdyż nie zawiera już pierwotnego barwnika. W bliźnie skórnej nie ma też przydatków skóry, np. mieszków włosowych, dlatego jest ona zawsze bezwłosa.

Każdy kto chciałby pozbyć się takiej blizny czy też raczej zniwelować jej wielkość – jest dość ciekawa propozycja, a mianowicie żel Dermatix na blizny.

Nie jest to tani żel, jednak przez wielu pacjentów chwalony i można go kupić w aptekach internetowych juz po ok 103zł (a aptekach tradycyjnych po ok 170zł).
Już po ok 3 miesiącach stosowania następuje wyraźna poprawa.