Jak skutecznie dobierać perfumy

Dobór perfum nie jest sprawą łatwą. Większość osób nie zdaje sobie sprawy jak trudno dokonać odpowiedniego doboru. Podstawowym błędem jest zdawanie się na opinie innych osób. Okazuje się, bowiem, że to czy zapach jest dobrze czy źle odbierany nie zależy tylko od perfum, ale od połączenia zapachów perfum wraz z zapachami naszego ciała. To połączenie tworzy woń, która jest odbierana albo pozytywnie albo negatywnie przez nas samych i otoczenie.
Dlatego właśnie perfumy należy testować na własnym ciele. Nie zapominajmy, że czas uwalniania zapachu jest wydłużony, i do jego pełnego ukształtowania może być potrzebna godzina lub dwie. Dlatego testowanie zapachów należy rozpoczynać od nanoszenia testerów (posiada je każda dobra perfumeria) na przeguby dłoni. Ten sposób testowania spełnia kilka ważnych warunków. Po pierwsze łatwo się nanosi, po drugie jest to miejsce gorące, łatwo dostępne dla nosa i oczywiście jest to nasze ciało. Nie do końca polecamy testowanie zapachów na papierkach testowych. Można je wykorzystać raczej do bardzo wstępnego i powierzchownego testowania zapachów.
Generalną zasadą jest także nie testowanie perfum w ilości większej niż dwa zapachy – po jednej perfumie na każdy przegub dłoni. Przede wszystkim chodzi o fakt, że w miarę testowania tak intensywnych zapachów nasz narząd staje się coraz mniej dokładny. Dlatego trzymajmy się zasady dwóch zapachów dziennie, przy czym starajmy się testować we wcześniejszych godzinach.
Po spryskaniu przegubów dłoni przestajmy testować zapach na ponad godzinę i wracamy do niego po tym czasie gdyż zapach miał już szanse się całkowicie wykształcić. Z uwagi na fakt, że przeguby dłoni można łatwo zbliżyć do nosa, możemy je testować przez resztę dnia. Konieczne jest robienie notatek. Na kartce wpisujemy nazwy zapachów i oceniamy w skali np. 1-10. Po przetestowaniu określonej liczby perfum mamy całkiem pokaźną listę z zapachami. Na pewno zwrócisz uwagę, że są pozycje, które ocenione były najlepiej. Do tych zapachów należy wrócić i testować je raz jeszcze – o wiele bardziej dokładnie. W ten sposób mamy szansę wybrać jeden określony zapach perfum.
Sprawa doboru jest bardzo ważna gdyż po pierwsze zapach będzie wpływał na nasz nastrój, po drugie nieprędko zapewne zmienimy zapach skoro są one takie drogie. Identyczne zasady stosuje się testując zarówno perfumy damskie jak i perfumy męskie mimo iż prezentują rózne typy zapachów (odpowiednio kwiatowy i orientalne). Jeśli chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy i kupić np. dwa zapachy zamiast jednego drogiego – polecam skorzystać z perfumerii internetowej. Tutaj ceny są niższe około 50% w porównaniu z perfumeriami stacjonarnymi, dlatego za cenę jednego zapewne uda Ci się kupić dwa oryginalne perfumy.

Dodaj komentarz