Jak pisać artykuły

Skoro tu trafiłeś, to znaczy, ze jesteś zainteresowany jak najlepszym i jak najskuteczniejszym promowaniem swoich produktów, usług, czy stron internetowych. Zapewne korzystasz z systemów tworzenia swoich artykułów reklamowych i umieszczania ich na wybranych portalach, zatem zasada działania takiej promocji nie jest Ci obca (podstawowe zasady można znaleźć w tym artykule). W niniejszym artykule chciałbym zwrócić uwagę na pewien drobiazg zwiększający skuteczność Twojej pracy – zdjęcia.

To przecież fotografie odpowiednio wkomponowane w reklamy powodują, że są one skuteczne. Ludzie (roboty także) lubią oglądać zdjęcia , to jest niezaprzeczalny fakt. Dlaczego zatem tak wiele osób nie tworzy swoich reklam w taki sposób, aby były one jeszcze bardziej skuteczne ? Odpowiedź chyba jest prosta. Takim osobom wydaje się, ze wystarczy byle co zamieścić gdzie się da, byle by w dużych ilościach i odniosą sukces. Możliwe, że tak jest, ale to będzie najwyżej bardzo krótkotrwały sukces i nie oprze się żadnej inteligentniejszej konkurencji. Co zatem robić ?

W swoim wpisie reklamowym, należy umieścić jedną, dwie tematycznie związane fotki (miniaturki). Jak można to zrobić ?

Większość systemów reklamowych pozwala na wklejanie kodu html. Wystarczy zatem znaleźć odpowiednie zdjęcie w internecie, umieścić je w jakimś darmowym hostingu zdjęć i skopiować z niego odpowiedni link prowadzący do tej fotografii. Ja używam do tego celu serwisu www.fotoszok.pl . Następnie należy wkleić tak otrzymany link w odpowiednie miejsce w naszym artykule – często przed tym należy przełączyć edytor z trybu ‚Wizualny” w tryb „Kod”.

Tak przygotowana reklama będzie na pewno wartościowsza w odbiorze. Należy pamiętać, że często wpisy są czytane nie tylko przez roboty (one też lubią zdjęcia) , ale też przez ludzi szukających czegoś co jest związane z Waszą reklamą.