Jak kupić narty? Poradnik dla wszystkich początkujących narciarzy

Jesteś pewien, iż jazda na nartach Cię zauroczyła? Nie masz ochoty kolejny raz ich „pożyczać”/wypożyczać? I masz zamiar kupić własne? Przeczytaj poniższy tekst, a dowiesz się : W jaki sposób kupić narty i nie popełnić żadnego błędu?

Po pierwsze powinieneś wiedzieć : Jaka „wersja” nart Cię interesuje (Spokojnie! Na temat „rodzajów” poszczególnych nart napisaliśmy osobny artykuł)? Który materiał? W jakiej ceny – zanim odwiedzisz sklep narciarski odpowiedz sobie na następujące pytanie : Ile kosztować będą moje narty (minimum i maksimum)? Odpowiedzi na powyższy „zestaw” pytań z pewnością skrócą czas zakupów.

Pamiętaj również o tym, że „wybrane” przez Ciebie narty – są „najbardziej odpowiednie” do danej dyscypliny narciarskiej (np. Do narciarstwa klasycznego) – Niewątpliwie wybór klasycznych nart jest bardzo szeroki (I nie zapomnij o tym, że narty klasyczne nie będę odpowiednie np. Do skoków narciarskich). „Mała” rada : Z największą „pieczołowitością” przemyśl swój wybór.

Uwzględnij poziom swoich umiejętności – Jesteś „debiutującym” narciarzem? W żadnych wypadku nie myśl o zakupie nart dla „zaawansowanych”? Gdyż utrudnisz sobie wybór naukę jazdę (i to znacząco!).

Warto podkreślić, iż narty dla kobiet i mężczyzn różnią się – ze względu na inną lokalizacje ośrodka ciężkości – To pewne! Panie mają większą skłonność do „pochylania się” w tył, są lżejsze – dlatego też każda z ich nart powinna cechować się wiekszą elastycznością i lekkością (natomiast wiązania powinny być umiejscowione „bliżej przodu”).