Harry Potter i Śmiertelne Relikwie

Harry Potter to seria książek o przygodach młodego czarodzieja w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Pierwsza książka wydana została w 1997 (w Polsce 2000). Książki z cyklu cieszą się niezwykłą popularnością – szacuje się, że dały one zarobić wydawcy i autorce 15 mld dolarów.

Kilka miesięcy temu – dokładnie 21 lipca – w USA i Wielkiej Brytanii ukazał się ostatni tom przygód Harry’ego Pottera. I znów zaczęło się szaleństwo zakupów – w ciągu pierwszej doby sprzedało się 12 milionów egzemplarzy. Prawda, że robi wrażenie?

Autorka powtarza w wywiadach, że po zakończeniu ostatniego tomu ciężko będzie jej rozstać się ze światem, który stworzyła. Jednak seria od początku liczyć miała siedem tomów i planuje się tego trzymać. Nie jest jeszcze do końca znany polski tytuł VII tomu Harry Potter. Pierwotna wersja, czyli „Harry Potter i Śmiertelne Relikwie” zostanie prawdopodobnie zastąpiony jedną z trzech propozycji: Harry Potter i Insygnia Śmierci / Relikwie Śmierci / Talizmany Śmierci.

Polskojęzyczna wersja książki ukaże się o północy z 25 na 26 stycznia 2008 r.

Została już ustalana oficjalna cena siódmego tomu. W przypadku wersji w miękkiej oprawie wyniesie ona 45 zł, a w twardej: 55 zł. Księgarnia internetowa Mentis.pl sprzedaję je kilka złotych taniej.