Felietony i dziennikarstwo internetowe

Wojna to nie tylko żołnierze, czołgi, karabiny. To również dziennikarze, którzy narażają własne życie, by ją relacjonować. Piszą ciekawe felietony i na pewno jest to więcej warte niż dziennikarstwo internetowe.

Dla nas, osób przesiadujących w krajach, które konflikty zbrojne mają już dawno za sobą. Tam gdzie padają strzały nie ma litości dla nikogo. Nieważne, czy dana osoba jedynie zajmuje się pisaniem newsów, czy też jest zawodowym żołnierzem. Kilku dziennikarzy zdążyło się niestety o tym przekonać. Niektórzy zostali przetransportowani w podwójnej trumnie, inni mieli trochę więcej szczęścia. Słowa te pokazują nam, że dziennikarstwo wojenne nie należy do najłatwiejszych jego odłamów.

Jak ktos się do tego nie nadaje to niech sobie pisze felietony zarobkowe jako dziennikarstwo internetowe dla ambitnych (Poto.pl). Porównywanie tych, którzy zajmują się pisaniem artykułów w klimatyzowanych redakcjach z tymi, którzy relacjonują z linii frontu nie ma najmniejszego sensu. Na pozór polega to na tym samym, jednak nie musimy się nawet temu przyglądać, by móc stwierdzić, że tak nie jest. Jednak i takich ludzi potrzebujemy. Tych, którzy gotowi będą narazić własne życie tylko po to, byśmy my mogli zobaczyć piekło, jakim jest wojna. Dziennikarstwem internetowym zajmuje się coraz więcej osób, które chcą zaistnieć i mieć swoje 5 minut w internecie.

Dodaj komentarz