Elektryczne podgrzewacze wody i ogrzewanie w domach energooszczędnych

Przed zakupem elektrycznego podgrzewacza wody dla domu energooszczędnego wiele osób się wzbrania, ponieważ ceny energii elektrycznej są obecnie bardzo wysokie. Nie wolno jednakże zapominać o tym, że podgrzewacze elektryczne mają wiele zalet i dość często są jedyną opcją jaką można wziąć pod uwagę (z tego chociażby względu, że gaz nie wszędzie jest podłączony).

Wysokiej klasy kaloryfery to dobry sposób na ogrzewanie w domach inteligentnych i energooszczędnych

Nowoczesne, sygnowane markami znanych producentów podgrzewacze elektryczne – takie jak np. te, którym sporo miejsca poświęca się w internecie – bardzo dobrze wypadają w porównaniu z modelami gazowymi (pomijając wspomniany powyżej aspekt). Są przede wszystkim bardzo wygodne – zarówno jeśli chodzi o instalację, jak i o użytkowanie. Ich obsługa sprowadza się praktycznie jedynie do ustawienia pożądanych w danym przypadku parametrów wody, zaś jeśli chodzi o montaż, sprawa jest prosta. Trzeba mieć tylko na uwadze to, że wymagana jest tu zwykle trójfazowa instalacja elektryczna.

Nie ma przeciwwskazań co do pomieszczeń, w których podgrzewacz elektryczny może zostać zamontowany. Niezwykle istotne jest to, że nie zachodzi utaj ryzyko wybuchu lub zaczadzenia. Pod względem konserwacji ani instalacja elektryczna, ani zasilane prądem podgrzewacze nie są tak wymagające jak instalacje i urządzenia gazowe. Podgrzewacze elektryczne są najczęściej przystosowane do obsługiwania pojedynczych punktów poboru wody i występują w wersji przepływowej. Nie jest to oczywiście żadną regułą, aczkolwiek takie właśnie warianty przeważnie są spotykane w praktyce.

Nowoczesne sposoby ogrzewania domów energooszczędnych

Budowa domu pod klucz to między innymi montaż instalacji gazowej i pełnego ogrzewania

W zakresie nowoczesnych systemów grzewczych w domach energooszczędnych mamy obecnie bardzo szeroki wybór. Coraz częściej decydujemy się na ogrzewanie podłogowe – ma ono wiele zalet i jest bardzo wygodne. Oprócz tego sięgamy także i po urządzenia, które w znacznym stopniu ułatwiają – a raczej ocieplają – nam życie. Piece wolnostojące typu kozy to jedne z nich. Jeżeli mamy sprawnie funkcjonujące ogrzewanie podłogowe, nie musimy przykładać aż tak dużej wagi do wydajności takiego pieca. Piece wolnostojące mogą wówczas stanowić przede wszystkim akcent dekoracyjny, a biorąc pod uwagę bardzo bogate wzornictwo w tym zakresie, nie będzie to problemem.

Grzejniki łazienkowe elektryczne to również jeden z tych sprzętów, które chętnie instalujemy w swoich domach energooszczędnych i inteligentnych – nawet wówczas, kiedy mamy podgrzewaną podłogę. W tym przypadku także może przywiązać większą wagę do innych funkcji jakie spełniają powyższe urządzenia. Grzejniki łazienkowe pozwolą na szybkie wysuszenie ręczników czy nawet ubrań (nie położymy ich przecież na podłodze). Dobór odpowiedniego systemu grzewczego wydaje się mieć kluczowe znaczenie dla jakości ogrzewania w naszej nieruchomości. Nie należy ukrywać również faktu, że zapewnienie solidnego ogrzewania wpłynie pozytywnie także na koszty waszego ogrzewania w każdym domu ekologicznym. Tym sposobem można dojść do wniosku, że dobry system to same plusy…

Jeśli planujesz budowę domu, który ma być ekologiczny i oczywiście energooszczędny to skontaktuj się z przedstawicielem poniższej firmy budowlanej. Budują także gotowe domy kanadyjskie pod klucz.

https://www.domdobrejenergii.pl/domy-z-gotowych-elementow-betonowych/

 

Dodaj komentarz