Dziennikarstwo obywatelskie, darmowe strony, forum

W tym roku zdaję maturę i pomimo tego, że wybrałam już przedmioty, z których będę zdawała egzaminy, to i tak nie wiem, co studiować.

Zawsze interesował mnie sport, ale czy ja wiem, czy da się z tego dobrze żyć? Nigdy nie byłam jakaś fantastyczna z żadnej dziedziny, więc jeśli pójdę na Akademię Wychowania Fizycznego, to zostanę wuefistką. Myślałam żeby może założyć swoje forum o tematyce sportowej i tam pisać artykuły. Z kolei umiem i lubię pisać, ale dziennikarstwo obywatelskie jako takie naprawdę mnie nie interesuje. Co by tu zatem zrobić? Nie wyobrażam sobie studiowania medycyny, bo już n sam widok krwi robi mi się niedobrze, a co dopiero pracować na preparatach i zaszywać rany pacjentom.

Brrrr, na samą myśl aż mnie otrząsa. Próbowałam określić swoją drogę robiąc testy kompetencji zawodowych, ale sama pani psycholog stwierdziła, że trudny ze mnie przypadek, bo zainteresowania mam rozległe, ale żadne nie są głębokie. Zaczęłam odwiedzać darmowe strony internetowe. Stwierdziłam zatem, że może poczytam ogłoszenia o pracę w Internecie i tam dostrzegę coś, co mnie zainteresuje, ale nic z tego nie wyszło – po pół godzinie studiowania różności uznałam, że się nudzę i że nic z tego nie wyjdzie. Jedynym wyjściem, które wydaje mi się być najwłaściwsze, jest rok przerwy po maturze i próba zastanowienia się nad przyszłością.