Darmowy hosting

Od pewnego czasu używam kilku ciekawych serwisów internetowych do udostępniania treści w internecie.

1. Zdjęcia

W sumie to wszystko zaczęło się od zdjęć. Poszukiwałem kiedyś miejsca, gdzie mógłbym trzymać swoje fotki, które umieszczam na opisach aukcji internetowych. Dodatkowo trafiło się małe zlecenie fotograficzne i musiałem przekazać kilka zdjęć przez internet, a niestety były zbyt duże na wysyłkę mailem. Podczas poszukiwania i testowania różnych hostingów, natrafiłem na darmowy hosting zdjęć : www.fotoszok.pl . Używam go już prawie rok i muszę przyznać, że do tej pory był niezawodny. Osobiście nie zaobserwowałem nigdy żadnego problemu z dostępnością moich fotek tam zamieszczonych. Jeśli ktoś poszukuje dobrego hostingu do zdjęć, to polecam.

2. Hosting plików

Ten portal odwiedzam od niedawna. Udostępniłem tam znajomym wprawdzie niewiele plików, ale już widać, że wszystko działa jak należy. Jeśli ktoś potrzebuje gdzieś udostępnić pliki z muzyką, grafiką, czy inną zawartością, to śmiało mogę polecić ten hosting plików. Najważniejszą zaletą jest jego prostota – bardzo prosto i szybko przebiega proces rejestracji i zamieszczania plików.

3.  Hosting darmowy

Ostatnim z hostingów, który może się przydać i który mogę polecić, jest darmowy hosting stron www : hostil.pl . Każdy, zupełnie za darmo, może zainstalować sobie tutaj własną stronę i opublikować ją dla innych. Najważniejsze jest to, że przygotowane są gotowe rozwiązania umożliwiające „postawienie” profesjonalnego serwisu www, nawet osobie nie obeznanej z tajnikami produkcji stron www.