Darmowe mp3 muzyka

Przypomniałem sobie jakim medialnym wydarzeniem był kilka lat temu Big Brother. Teraz nikt się już tym nie interesuje – a chyba na jakimś kanale ciągle to leci.

Polski Internet był zapełniony stronami miłośników programu, szczegółowo analizujących ostatnie odcinki, opisujących bohaterów i ich zachowanie, a także dociekający najważniejszego – kto odpadnie w najbliższą niedzielę? Teraz emocje jakby bardziej przygasły – stron coraz mniej i coraz rzadziej aktualizowane. Internauci szukają czegoś innego. Wśród najczęstszych zapytań do wyszukiwarek internetowych są „muzyka” i „darmowe mp3 z najnowszą muzyką”. Ludzie szukają na stronach internetowych przede wszystkim plików multimedialnych. Płyty z muzyką i filmami są drogie, a plik ściągnięty z Internetu nic nie kosztuje. No i można go bez żalu wyrzucić, kiedy przestaje nam się podobać. Widzimy to po rosnącej popularności programów P2P oraz serwisów internetowych gdzie możemy znaleźć pliki mp3.

Masa ludzi zapełnia dyski ściąganymi plikami a także je udostępnia. I właśnie tym udostępnianiem naraża się na spore nieprzyjemności. Pobieranie pliku – nawet pochodzącego z nielegalnego źródła – jednak uprzednio rozpowszechnionego, nie jest przestępstwem. Mieści się w przewidzianych w prawie autorskim granicach dozwolonego użytku. Jednak udostępnienie pliku jest już samo w sobie przestępstwem – i potencjalnie możemy mieć z tego powodu spore nieprzyjemności.