Czy zadłużony ma szansę na pożyczkę?

Zapewne każdy uważa, że zadłużony nie ma szansy na pożyczkę. Wiele mówi się o BIK-u, czyli biurze informacji kredytowej. Biuro to jest rejestrem zadłużonych, tych obecnych oraz tych byłych. Istnienie w takim rejestrze oczywiście jest dość negatywne. W takich przypadkach dłużnicy stają się pewnymi wrogami dla banków.

Banki nie biorą praktycznie pod uwagę tych osób. Ludzie Ci są niewypłacalni dla nich, a więc nie mogą otrzymać kredytu. Banki praktycznie za każdym razem sprawdzają swoich klientów w tym rejestrze. Nie ma możliwości ominięcia tej procedury. Oczywiście dochodzą również inne formalności i zaświadczenia. Banki są dość wymagające i nie wypłacają pieniędzy obojętnie komu. Jednak warto również zwrócić uwagę na inne podmioty wypłacające pożyczki, są nimi instytucje pozabankowe. Miejsca te są dużo bardziej tolerancyjne i mniej wymagające od banków. Istnieją tam bowiem pożyczki pozabankowe bez BIK . Oznacza to, że nawet zadłużony może tam wziąć pożyczkę.

Oczywiście jest to bardzo duża szansa dla osób, które nie mają pieniędzy i nie mają szansy ich pożyczyć. Owi zadłużeni mogą otrzymać pożyczkę, jednak na specjalnych warunkach. Niestety odsetki o takiej pożyczki są dość duże, wyższe od odsetek od normalnego kredytu. Trzeba liczyć się z tym, że za taką szansę musimy zapłacić trochę więcej. Jednak należy docenić to, że instytucje pozabankowe chcą pożyczać pieniądze nawet najbardziej zadłużonym osobom znajdującym się w biurze informacji kredytowej.