Czy rzeczywiście warto montować instalację LPG do naszego auta?

W dalszym ciągu montaż instalacji LPG cieszy się sporym zainteresowaniem, co zresztą nie powinno dziwić, gdyż najzwyczajniej w świecie dostrzegamy w niej możliwość ograniczenia wydatków związanych z eksploatacją naszego auta. Oczywiście jest to jak najbardziej trafne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli wybierzemy oryginalną i dobrą instalację chociażby sekwencyjną, czy też robimy odpowiednie przebiegi.

Dlaczego instalacja sekwencyjna choć dużo droższa, to jest znacznie lepsza?

W Szczecinie jest co najmniej jeden naprawdę dobry warsztat LPG w którym zamontujesz instalację gazową do samochodu

Aktualnie instalacje LPG z bezpośrednim wtryskiem gazu cieszą się coraz większą popularnością, nie powinno to jednak dziwić, można ją wykorzystać zwłaszcza w nowszych samochodach gdzie pojawia się zasilanie wielopunktowe lub ewentualnie elektroniczny wtrysk paliwa. Podstawową zaletą sekwencyjnej instalacji gazowej jest jej prawidłowe oraz idealne wręcz działanie, gaz jest podawany pod ciśnieniem bezpośrednio z kolektora dolotowego w stronę wtryskiwaczy benzyny. Nie doprowadza to do powstania jakichkolwiek wybuchów, i różnica od starszych oraz gorszych instalacji LPG różni ją przede wszystkim zastosowania w nich technologia, oparta o elektronikę. Wysoka cena nie powinna być jednak przeszkodą, gdyż inwestycja w taką instalację LPG umożliwi nam dobranie nie tylko odpowiedniej instalacji ale w gruncie optymalnej pod względem swoistego funkcjonowania oraz działania. Dodatkowo mamy pewność, iż taka instalacja sekwencyjna nie wpłynie niekorzystnie na pracę silnika czy jego swoistą moc, a tym samym umożliwi jego prawidłowe działanie.

Tańsza instalacja, może nie spełnić naszych oczekiwań

Należy odnieść się do tańszych instalacji LPG, które zazwyczaj nie spełnią naszych oczekiwań w aspekcie ich ewentualnej eksploatacji, jednocześnie ich działanie nie jest aż tak korzystne jak w przypadku instalacji sekwencyjnych. Niestety taka instalacja wskazana jest wyłącznie do starszych samochodów, gdzie kwestia jej zastosowania nie wpłynie niekorzystnie na właściwości czy pracę silnika. Dodatkowo jest oparta o proste komponenty takie jak reduktor, butlę, elektrozawory oraz włączniki jakie pozwalają nam na przełączenie auta na gaz, choć niejednokrotnie należy zamontować także komputer odpowiadający za prawidłowe dawkowanie mieszanki paliwowej.

Czym są typowe strzały, oraz dlaczego należy na nie uważać?

Znajdź dobry auto gaz serwis jeśli chcesz zlecić założenie instalacji LPG do swojego samochodu

Strzały w kolektorze dolotowym, to zjawisko które ma miejsce w przypadku nieodpowiedniego dobrania instalacji gazowej, co za tym idzie zachodzi proces zapalenia się mieszanki gazowej i powietrznej w samym kolektorze ssącym. Jedynym rozwiązaniem takiego problemu jest zdecydowanie się na zamontowanie instalacji typowo sekwencyjnej z bezpośrednim wtryskiem gazu.

Warto odpowiedzialnie podejść do kwestii wyboru samej instalacji gazowej, czasem co oczywiste znacznie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na dużo droższą, a tym samym wybranie takiej za której eksploatacją przemawia wiele zalet. Mało tego, mówimy o możliwości nie tylko dostosowania instalacji do potrzeby ograniczenia wydatków związanych z tankowaniem, lecz prawidłowego jej działania w kontekście samochodu do którego ma ona trafić.

Jeśli szukacie Państwo dobrego warsztatu w którym można założyć instalację gazowa LPG to polecamy poniższego gazownika Auto Gaz Szczecin:

Zakładanie naprawa regulacja sprawdzanie instalacji gazowych LPG
STAG Szczecin Zachodniopomorskie
ul. Wernyhory 17
71-240 Szczecin
tel. 577 803 163
Strona internetowa – Auto-gaz.szczecin.pl

Dodaj komentarz