Czy opłaca się inwestować pieniądze w złoto – bezpieczne lokaty

Pewien Chiński drobny inwestor postanowił trochę zarobić. Początkowo chciał zainwestować pieniądze w akcje wschodzących spółek informatycznych. Jednak kryzys do Europy i USA zbliżał się wielkimi krokami, bał się, że sytuacja na giełdach światowych odbije się czkawką na rynku rodzimym. 

Wtedy pomyślał o złocie. Kiedy powiedział znajomym, że zamierza wszystkie swoje oszczędności inwestować w złoto wyśmiali go. Kto inwestuje w złoto? To dobre tylko na filmach. Od dawna wiadomo, że złote już nie jest dobrym materiałem na trzymanie nadwyżek finansowych. Ceny złota na światowych rynkach są coraz niższe po co ktoś w ogóle chciałby w nie inwestować? Ale inwestor był uparty i chciał udowodnić im jak bardzo się mylą i że naprawdę opłaci się inwestowanie dużych pieniędzy w złoto.

Ile można zarobić na lokacie gotówki w złoto?

Jeśli chodzi o lokaty gotówki w złoto to oczywiście zawsze da się na tym zarobić z dłuższej perspektywie czasowej

Wychodził z założenia, że skoro akcje spółek spadają, kursy walut także to trzeba gdzieś ulokować pieniądze. Wiedział, że największe potęgi świata trzymają swoje rezerwy w sztabkach złota. Złoto było pewne, chociażby dlatego, że jego kurs był bardziej stabilny i odporny na inflacje. 100% oszczędności przeznaczył na złoto. Jak tylko kryzys zapukał do Europy, ceny wszystkich surowców powędrowały w górę. Pierwsza, która się wybiła była ropa. Na podwyżkę jej cen złożyło się wiele czynników. Wszyscy zaczęli się śmiać z Chińczyka. Twierdzili, że mógł inwestować w ropę albo chociażby w akcje spółek naftowych. Jednak nie minął miesiąc a ceny metali szlachetnych zaczęły piąć się w górę. Z dnia na dzień ceny rosły nawet o 100%. Wyobraźcie sobie radość Chińczyka, który w przeciągu kilku miesięcy z drobnego przedsiębiorcy stał milionerem.

Po wypłaceniu środków zainwestował je w dalszy rozwój swojej firmy. Z małej rodzimej firmy zrobiło się ogromne przedsiębiorstwo, które miało swe oddziały w 3 różnych prowincjach. Jak widać nie każdy przedsiębiorca musiał stracić na kryzysie. Podczas gdy w Polsce i Europie Zachodniej przedsiębiorcy tylko liczyli straty i starali się o zapomogi z Unii, nasi skośnoocy Chińczycy dorabiali się krocie na inwestycjach w surowce. Każde spadki można potraktować jako szanse. Zawsze warto w stratach widzieć ewentualne korzyści. Szkoda, że na podobny pomysł nie wpadli nasi przedsiębiorcy.

Jak bezpiecznie i realnie zainwestować pieniądze w złoto?

Obserwuję od pewnego czasu sytuację na rynkach finansowych i zaczynam się obawiać o swoje pieniądze. Od pewnego czasu inwestuję wszystko w nieruchomości i internet i teraz właśnie zacząłem się zastanawiać nad dywersyfikacją swoich inwestycji. Zawsze interesowały mnie tylko rozwojowe i nowoczesne metody zarabiania, jednak teraz chyba trzeba będzie wrócić do inwestycji naszych dziadków – złota. Aby przetrwać nadchodzący krach finansowy potrzebne będzie coś uniwersalnego, coś co dla ludzi zawsze będzie stanowiło wartość. Złoto właśnie jest jednym z takich nieśmiertelnych przedmiotów, które zawsze będą budziły pożądanie. Zastanawiam się jaką część swojego majątku zainwestować w złoto. Najlepiej będzie chyba ulokować w nie jakieś 15 % wszystkiego co mam. Oczywiście równolegle będę dalej prowadził zarabianie przez internet , ale część z zysków będę zamieniał na sztabki złota. Aktualne ceny złota są umiarkowane i wydaje się, że już powinienem rozpocząć jego zakup. Oczywiście muszę zwolnić pieniądze z innych miejsc, ale to kwestia kliku dni.

Co warto wiedzieć o inwestowaniu pieniędzy?

Nie tylko złoto w złomie lub certyfikowane złote sztabki mogą być lokatą kapitału. Warto też rozpatrzyć i spróbować inwestycji gotówki w złote monety

Inwestowanie pieniędzy wbrew pozorom, wcale nie jest rzeczą błahą. Aby skutecznie pomnażać kapitał i w ten sposób zabezpieczyć niejako swoją przyszłość, trzeba poznać różne sposoby inwestowania gotówki, przeanalizować je, po czym wybrać najwłaściwszą inwestycję. W co zatem warto inwestować? Można z powodzeniem inwestować swoje oszczędności między innymi w fundusze inwestycyjne, fundusze funduszy, lokaty z funduszem, złoto, kontrakty terminowe, forex, monety, akcje.

Ciekawym sposobem na inwestowanie oszczędności są lokaty dwu walutowe. Jest to jednak oferta dla zamożniejszych inwestorów, którzy posiadają co najmniej 20 tys. złotych albo ich równowartość w walucie. Ta forma inwestycyjna niesie ze sobą pewien próg ryzyka. Ryzyko to wiąże się ściśle z kursem danej waluty. Kiedy dajmy na to, kupujesz dolary po 3 zł, a po roku ich kurs spadnie o 50 gr, wtedy jesteś stratny o 50 gr za każdego dolara. Wiele informacji o sposobach inwestowania w naszym kraju zawarto w poradniku dla inwestorów „Inwestowanie w praktyce” Tomasza Bara. Zainteresowanych inwestowaniem pieniędzy zachęcam do kupienia tego świetnego poradnika, który w sposób profesjonalny uczy taktyki inwestowania oszczędności.

Jeśli chcesz dowiedzieć się prawdziwych konkretów na temat inwestowania pieniędzy w błoto to zajrzyj na poniższy portal i napisz tam swoją opinię co o tym myślisz:

https://www.vibank.pl/lokata-inwestycyjna-w-zloto/

Dodaj komentarz