Czy masz dobry plan?

Ktoś kiedyś powiedział, że dobry plan to przynajmniej połowa sukcesu. Ja też jestem zwolennikiem efektywnego planowania, ponieważ w moim przypadku, planowanie czasu daje mi komfort robienia tylko tego czego sam chcę, a więc tym samym robię tylko to, na co mam ochotę. Może zabrzmi to nieco dziwnie, ale moim zdaniem efektywne zarządzanie zasobami czasowymi niezmiernie ułatwia nam życie.

Człowiek który nie planuje swoich zadań, zdany jest głównie na przypadkowe działania, a te czasami bywają dla nas niewygodne, że nie powiem złe. Aby planowanie czasu dało pozytywne wyniki trzeba przeanalizować samego siebie niejako od podszewki. Trzeba poznać swoje marzenia, pasje, wady oraz zalety. Z góry uprzedzam, że nie jest to łatwe zadanie, niemniej bardzo skutecznie pomaga nam rozpoznać rzeczy nieprzydatne do niczego i odrzucić je.

Z dobrym planem będziesz potrafił zmotywować się do nowych zadań, nauczysz się stawiać sobie ambitne cele. Nauczysz sie postępować według zasady Pareto, czyli nauczysz się przy minimalnym wysiłku osiągać więcej. Wiele osób niestety nigdy nic nie planuje i dlatego ich życie często przypomina chorągiewkę na wietrze. Nie bądź taką chorągiewką i mądrze zaplanuj swoje życie. W tym celu zapoznaj się z praktycznymi zasadami dobrego planowania.