Felietony zarobkowe > Felietony Informacyjne > Jak kupić narty? Poradnik dla wszystkich początkujących narciarzy


Jak kupić narty? Poradnik dla wszystkich początkujących narciarzy


Jesteś pewien, iż jazda na nartach Cię zauroczyła? Nie masz ochoty kolejny raz ich „pożyczać”/wypożyczać? I masz zamiar kupić własne? Przeczytaj poniższy tekst, a dowiesz się : W jaki sposób kupić narty i nie popełnić żadnego błędu?

Po pierwsze powinieneś wiedzieć : Jaka „wersja” nart Cię interesuje (Spokojnie! Na temat „rodzajów” poszczególnych nart napisaliśmy osobny artykuł)? Który materiał? W jakiej ceny – zanim odwiedzisz sklep narciarski odpowiedz sobie na następujące pytanie : Ile kosztować będą moje narty (minimum i maksimum)? Odpowiedzi na powyższy „zestaw” pytań z pewnością skrócą czas zakupów.

Pamiętaj również o tym, że „wybrane” przez Ciebie narty – są „najbardziej odpowiednie” do danej dyscypliny narciarskiej (np. Do narciarstwa klasycznego) – Niewątpliwie wybór klasycznych nart jest bardzo szeroki (I nie zapomnij o tym, że narty klasyczne nie będę odpowiednie np. Do skoków narciarskich). „Mała” rada : Z największą „pieczołowitością” przemyśl swój wybór.

Uwzględnij poziom swoich umiejętności – Jesteś „debiutującym” narciarzem? W żadnych wypadku nie myśl o zakupie nart dla „zaawansowanych”? Gdyż utrudnisz sobie wybór naukę jazdę (i to znacząco!).

Warto podkreślić, iż narty dla kobiet i mężczyzn różnią się – ze względu na inną lokalizacje ośrodka ciężkości – To pewne! Panie mają większą skłonność do „pochylania się” w tył, są lżejsze – dlatego też każda z ich nart powinna cechować się wiekszą elastycznością i lekkością (natomiast wiązania powinny być umiejscowione „bliżej przodu”).


Zawarte tagi: